Pagini

10 martie 2012

Picusceac marcheaza pentru Krasnodar!

Igor Picusceac a marcat golul de onoare a echipei sale in partida de astazi contra echipei Terek Grozny. Echipa sa a fost condusa cu scorul de 0-3 pe propriu stadion. Golurile au fost marcate de Asildarov, Rybus si Lebedenko in primele 20 de minute ale meciului. In minutul 70 oaspetii au ramas in 10 oameni, iar cu doua minute inainte in teren a intrat internationalul moldovean Igor Picusceac.

Golul de onoare a gazdelor a fost marcat in ultimele minutele ale partidei de nou intratul Picusceac, min. 87. Echipa sa a ramas pe locul 9 cu 45 de puncte , iar Terek pe 10 cu 38 puncte. Cu o zi in urma moldovean cu alt compatriot al sau, Valeriu Ciuperca au jucat in partida echipei de tineret a FC Krasnodar. FC Krasnodar a cistigat cu 2-1, iar golurile "orasenilor" au fost marcate de Valeriu Ciuperca.