Pagini

14 aprilie 2012

Derby sau... Circ ?! Dacia a invins cu 4-0 Zimbru

Dacia s-a impus in asa spus-ul derby-ul Capitalei, in fata formatiei Zimbru, cu un zdrobitor 4-0. Dupa meci, Dobrovolski nega zvonurile precum ca meciul ar fi fost trucat, iar Serghei Stroenco s-a suparat pe suporteri ca nu au sustinut echipa in asa meci greu.

Scorul a fost deschis de Maxim Mihaliov in minutul 40, iar Ghenadie Orbu a dublat avantajul Daciei imediat dupa pauza. Vasile Caraus a reuşit golul partidei in minutul 52, iar suedezul Osman Sou a stabilit scorul final in minutul 72.  Dupa aceasta etapa, Dacia a ramas lider cu 64 de puncte, iar Zimbru se mentine pe locul trei, cu 48 de puncte.

"Noi am ramas fara sustinere. A fost un grup de oameni, care a strigat cuvinte urite in adresa noastra. Daca vom afla ca sunt suporteri ai Zimbrului, atunci vor fi interzisi pe stadion. Acestia nu sunt suporteri", a avertizat Serghei Stroenco.