Pagini

24 aprilie 2012

Barcelona a fost eliminata de Chelsea chiar pe Camp Nou

Barcelona trece printr-o perioada de suspans. Lupta pentru titlu in Spania pierduta, iar azi a fost eliminata de Chelsea care tot nu se afla intr-o stare mai buna chiar si mai rea de cit Barca, pe Camp Nou remizind cu aristocratii 2-2, mansa tur terminidu-se 1-0 pentru Chelsea. Scor general Barca 2-3 Chelsea.

Scorul a fost deschis de Busquets, iar apoi Iniesta a marit avantajul catalanilor. Aristocratii au ramas in 10 oameni dupa eliminarea capitanului Terry si au rezistat in teren si chiar au egalat. La finele primei reprize Ramires a adus din diferenta, iar Torres in minutele compensate a stabilit scorul final, 2-2. Barca eliminata din Liga Campionilor, iar Chelsea va juca in finala cu cistigatoarea perechii care se va decide miine dintre Real-Bavaria, de la ora 21.45, LIVE pe blog.

Echipele de start:

FC Barcelona:
Valdés, Puyol, Mascherano, Piqué; Busquets Xavi, Iniesta, Cesc; Alexis, Messi, Cuenca
Rezerve: Pinto, Alves, Thiago, Keita, Pedro, Adriano, Tello.

Chelsea:
Cech; Ivanovic, Cahill, Terry, Cole; Meireles, Mikel, Lampard; Ramires, Drogba, Mata.
Rezerve: Turnbull, Bosingwa, Essien, Malouda, Torres, Kalou

LIVE Barcelona 2-2 Chelsea pe blog-ul ashambra.blogspot.com  la ora 21.45
24 aprilie 2012, stadionul "Camp Nou", Barcelona, Liga Campionilor 2011/2012, 1/2 de finala, meciul retur.