Pagini

21 aprilie 2012

Barca DETRONATA de pe prima pozitie dupa 4 ani in La Liga!

Barca a pierdut El Clasico, a pierdut meciul si a pierdut titlul! Barca DETRONATA! Barca a pierdut al doilea meci consecutiv, ce nu se intimpla cu echipa lui Guardiola in meciurile oficiale din sezonul 2008/2009. Real Madrid a reusit sa dea lovitura tocmai pe terenul rivalei, FC Barcelona.
Golurile marcate de Khedira si Cristiano Ronaldo au "furat" cele trei puncte care ar putea aduce titlul in acest sezon in La Liga. Barcelona a visat frumos numai doua minute, dupa ce Alexis Sanchez a reusit egalarea in minutul 73, la citeva secunde dupa ce a intrat pe teren. Scor general 1-2.
ECHIPELE DE START:
BARCELONA (4-3-3):  Valdés - Dani Alves, Mascherano, Puyol, Adriano - Busquets, Xavi, Thiago - Iniesta, Messi, Tello