Pagini

3 mai 2012

Moldovenii din Premier Liga Rusa marcheaza pentru echipele in care evolueaza

In etapa a 42 Premier Ligii Ruse, Igor Armas si A.Gatcan au marcat pentru echipele sale de club.
Alexandru Gatcan a marcat pentru Rostov in meciul contra codasei clasamentului Spartak Nalchik. Golul a venit in minutul 68 si a adus echipa sa in avantaj. Jucatorul moldovean a jucat pe intreg parcusul meciului care s-a terminat cu scorul de 2-2.

Un alt international moldovean din Premier Liga Rusa care evolueaza pentru Kuban Krasnodar, Igor Armas a marcat deasemenea un gol foarte important pentru echipa sa. Dupa ce Kuban a fost condusa cu 0-2 de Anji M. Kuban a egalat pina la finalul meciului. Armas a marcat in minutul 61 ridicind scorul la 2-2. Scorul a ramas
neschimbat pina la finalul reprizei. Deasemenea Igor Armas a jucat titular tot meciul.