Pagini

27 noiembrie 2011

Namasco la al 2-lea meci consecutiv in lotul de start!

Jucatorii moldoveni aflati la cluburile sale din strainatate au disputat astazi meciurile din campionat.

Echipa lui Epureanu Dinamo Moscova a pierdut meciul din deplasare la Kazan cu echipa gazda Rubin, scor 2-0.
Dupa aceasta infringere, "dinamovistii" tot mai departe sint de prima pozitie care asigura participarea in Champions League. Insusi Alexandru a iesit pe teren in minutul `46 inlocuidu-l pe Lomic.

Stanislav Namasco la al 2-lea sau meci in lotul de start. Dupa ce in primul sau meci din ultimii doi ani petrecuti in Russia Namasco a incasat 3 goluri, in meciul de astazi portarul nostru a stat la paza portilor pe nota 10! Echipa sa, Spartak Nalchik a cistigat cu 3-0 in meciul cu Terek.

Kubanul lui Armas remizeaza acasa intr-un meci foarte important cu Spartak Moscova, 1-1. Armas a jucat pe tot parcursul meciului.

Echipa lui Zmeu-Vaslui a pierdut in deplasare cu 1-0 de la echipa S.Studentesc. Denis a jucat numai prima repriza, fiind inlocuit in minutul `45.