Pagini

10 iunie 2012

Spania 1-1 Italia EURO 2012 Grupa C

Ultimele doua campioane mondiale, Spania si Italia, au terminat la egalitate, scor 1-1 meciul lor de debut de la EURO 2012. Meciul  putea fi privit LIVE pe blog.
In derbyul grupei C, Spania si Italia, ultimele doua campioane mondiale, au reeditat ”sfertul de finala” de la Euro 2008 cand Spania si-a inceput aventura catre cele mai inalte culmi. N-a fost un meci spectaculos dar a fost un meci bun, in care Squadra Azurra a oferit o replica peste asteptari actualei campioane mondiale si a smuls un egal important. Golurile au fost marcate de Di Natale pentru Italia in min 61 iar peste 3 minute Fabregas a egalat pentru iberici.

SPANIA 4-3-3: Casillas - Arbeloa, Pique, Sergio Ramos, Jordi Alba - Xavi, Busquets, Xabi Alonso - Silva, Fagregas, Iniesta
Rezerve: Valdes, Reina, Raul Albiol, Javi Martinez, Juanfran, Santi Cazorla, Jesus Navas, Pedro, Torres, Negredo, Mata, Llorente
Antrenor: Vicente del Bosque