Pagini

19 iunie 2012

Anglia cu Franta in sferturi! Anglia 1-0 Ucraina; Suedia 2-0 Franta EURO 2012 Grupa D

Meciurile au fost transmise LIVE pe blog. Azi s-au jucat ultimile meciuri din cadrul grupelor de la Campionatul European ce se dasfasoara in Polonia si Ucraina(amindoua sint eliminate din turneu). Selectionata Albionului a invins gazda turneului, Ucraina si de pe primul loc din grupa D si-a garantat locul in semifinala unde va intilni Italia. Anglia a invins cu scorul de 1-0. Unicul gol a fost marcat de W.Rooney. O alta echipa calificata in sferturi din grupa D este Franta. Selectionata "Cocosului Galic" a pierdut surprinzator ultimul meci din grupa contra Suediei cu scorul de 2-0. Ibrahimovic si Larson au marcat pentru nordici.
Pe 21 iunie se va juca primul sfert de finala unde se vor intilni Cehia si Portugalia. Meciul va fi transmis LIVE pe blog de la ora 21.45