Pagini

11 februarie 2012

Barca le da o miina de ajutor "galacticilor"

Barcelona s-a distantat practic la 10 puncte in spate de rivala de moarte Real Madrid. Catalanii au pierdut azi surprinzator in fata Osassunei, cu scorul de 2-3. Osassuna conducea pe parcursul primei reprize prin dubla lui Lekic. A doua repriza Catalanii au inceput in forta si in minut 51 Alexis Sanchez reduce din diferenta, de la o pasa a lui Cuenca. Barca nu s-a bucurat mult, cind peste aproximativ 5 minute R.Garcia ridica scorul la 3-1 pentru Osassuna. Doar in minutul 73 Barcelona marcheaza prin Tello si ridica scorul la 2-3. Scorul pina la fluierul final al arbitrului central a ramas neschimbat.

Asadar, Barcelona este in urma Realului cu 7 puncte, dar daca miine "galacticii"  vor invinge echipa Levante pe Santiago Bernabeu, atunci distanta dintre cei doi granzi ai fotbalului Mondial va fi de 10 puncte.
Real practic Campion dupa o pauza de 3 sezoane. Partida Real-Levante se va incepe miine seara la ora 22.30.