Pagini

29 februarie 2012

Romania 1-1 Uruguay

Astazi seara cu inceperea de la ora 20.30 pe blog-ul ashambra.blogspot.com s-a transmis LIVE meciul de pe National Arena, unde Romania a primit selectionata Uruguay-lui. Victor Piturca, selectionerul echipei nationale de fotbal a Romaniei, a contat pe un lot de 23 de jucatori la meciul amical cu Uruguayul.
Piturca a apelat la 8 stranieri, ramasi 7 dupa accidentarea lui Banel Nicolita (St Etienne) si inlocuirea sa cu Mihai Roman. Meciul s-a terminat cu scorul de 1-1. In minutul 2 Cavani a inscris pentru oaspeti, iar romanii au revenit doar in repriza secunda prin Stancu in minutul 50.