Pagini

27 ianuarie 2012

Moldova 0-3 Iran. Meciul pentru locul 7 jucam cu Kazahi

Selectionata Moldovei de tineret a pierdut astazi cu 0 la 3 partida cu reprezentativa Iranului pentru locul 5 la Cupei CSI. Selectionata lui Curtean a jucat si in inferioriate numerica dupa eliminarea lui Platica in minutul 74. Atunci scorul era de 0-1. Primul gol a fost marcat de iranieni in minutul 20 prin Barzay. Scorul putea fi neschimbat, insa selectionata similara a Iranului a inscris doua goluri in ultimele minute de joc prin Azmoun si Abdollahzadeh.

Nationala noastra a avut o ocazie execlenta si a putut egala, insa atacantul echipei FC Academia Radu Gansari a ratat un penalty. Chiar si dupa aceasta infringere Moldova nu paraseste turneul din Sankt-Petersburg, fiindaca pe data de 29 ianuarie mai are de jucat cu selectionata de tineret a Kazahstanului meciul pentru locul 7. Meciul se va disputa duminica cu inceperea de la ora 10.00